SKPG on Foka#1Zapraszamy na pierwszy, nieoficjalny kołowy wyjazd skiturowy.

Impreza jest przeznaczona zarówno dla osób, które już „foczą”, jak i dla tych, które dopiero chciałyby zacząć, ale nie za bardzo wiedzą jak. Jedynym wymogiem jest to, abyście w miarę swobodnie poruszali się na nartach zjazdowych po trasach przygotowanych. Szczegóły i bieżące informacje na fb - tutaj.

Proponujemy, żeby wyjazd miał możliwie luźną konwencję - bardziej doświadczeni pokażą początkującym, o co w ogóle chodzi z tymi skiturami, podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat sprzętu i jego użycia, pomogą założyć foki, pokażą, jak działają wiązania skiturowe, doradzą, jak wybrać trasę, wyjaśnią, jak założyć ślad w bardziej stromym terenie czy jak wybrać najlepszą trasę do zjazdu tak, żeby mieć z tego możliwie dużą frajdę a przy okazji się nie uszkodzić. Jeżeli będzie nas więcej, to oczywiście możemy się podzielić na dwie ekipy - bardziej doświadczoną, która będzie rozjeżdżać w lasach puch do kolan, który na pewno w końcu się pojawi i początkującą. Wyjazd nie ma ambicji bycia szkoleniem skiturowym czy lawinowym, raczej chodzi o koleżeńskie podzielenie się wiedzą, a potem wypicie piwa w schronisku.

Termin - weekend 17-18 lutego 2018 roku.
Miejsce - Beskid Żywiecki okolice Rysianki i Lipowskiej

Uprzedzając pytania - można zabrać znajomych.

Co do wyposażenia - plecak warto spakować tak, żeby był możliwie lekki. Nie trzeba chyba pisać, że ubiór powinien być dostosowany do warunków zimowych ;), na pewno warto mieć też gogle i obowiązkowo kask.

Co do sprzętu skiturowego - poniżej garść linków do stron wypożyczalni:
http://kvapi.pl/pl/wypozyczalnia
http://www.chili-sport.pl/wypo.html
http://skitour.pl/content/2-wypozyczalnia-sprzetu
http://www.tatratrade.com.pl/
http://www.skiturowebeskidy.pl/centrum-testowe
http://invalid.invalid/

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wpisanie się na listę do czwartku 8 lutego do godziny 20.00

LINK DO ZAPISÓW
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1H5NdQysj-moMxSo8rPSjeErZEwtKFPJ0Rp6zmNP46QI/edit?usp=sharing