Spotkanie organizacyjne Kursu Przewodników Beskidzkich 2017-19

in

Kraków ul. Zyblikiewicza 2b, 24 października 2017 r.

Zapisy do 8 grudnia!

!!! Zapraszamy na spotkanie organizacyjne Kursu Przewodników Beskidzkich !!!
!!! 24 października 2017, godzina 18:00, Kraków ul. Zyblikiewicza 2b !!!

Szukasz ludzi, z którymi możesz chodzić po górach? Motywacji, by wyjeżdżać z miasta? Chcesz poznać dziesiątki historii i móc opowiadać je innym? Chcesz spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale też i zupełnie innych pasjach? Zastanawiasz się, która pora roku jest najodpowiedniejsza? Intrygują Cię wschód słońca, malowidła na drewnie, warzenie piwa, sady o które nikt już nie dba, warownie, ścieżki pasterskie, dalekie obserwacje z wież widokowych? Marzysz by znaleźć się nad chmurami, wspólnie patrzeć w niebo pełne gwiazd i kąpać się w górskim potoku? A przy okazji poszerzyć horyzonty zgłębiając wiedzę z naprawdę wielu dziedzin? Serdecznie zapraszamy Cię na Kurs Przewodników Beskidzkich 2017-2019.

Kurs organizowany jest przez Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie przy Oddziale Akademickim PTTK. Pełny cykl szkolenia trwa 1,5 roku – od października 2017 do maja 2019. Szkolenie obejmuje wszystkie grupy górskie Beskidów + Pieniny, a także tereny ościenne niezbędne do ogólnego poznania polskich Karpat, czyli Pogórza i Tatry. Częściami składowymi są wykłady teoretyczne (obecność nieobowiązkowa, ale bardzo polecana) odbywające się w każdy wtorek i czwartek w Krakowie, oraz wyjazdy szkoleniowe – organizowane w weekendy co 2-3 tygodnie, a także kilka dłuższych obozów. Dni wyjazdowych w ciągu całego cyklu będzie około 120 (wymogiem jest odbycie co najmniej 40).

Kurs łączy dwa pierwiastki – przygodę oraz poznawanie świata. Dzięki pozytywnemu klimatowi panującemu na wyjazdach w przyjazny sposób zdobywasz wiedzę, która wydaję się nie do przyswojenia w pojedynkę. Na kursie panuje studencki charakter – noclegi w schroniskach (w lecie w namiotach), wspólne przygotowywanie posiłków, często zabawa przy ognisku z gitarą oraz śpiewem na ustach. Taki tryb życia pozwala nie tylko na prawdziwe poznanie Beskidów czy zdobycie uprawnień przewodnickich, ale również na pokochanie przyrody, poczucie klimatu „ludzi gór” oraz najważniejsze – zawiązywanie przyjaźni na całe życie!

Kurs rozpocznie się 24 października 2017 roku spotkaniem organizacyjnym w Sali konferencyjnej przy ulicy Zyblikiewicza 2b w Krakowie.
Więcej informacji znajdziecie na stronie:
www.kurs1719.skpg.krakow.pl
Serdecznie zapraszamy!